Calendar

  • Starting dates next intakes: Twice a year (March and October)
  • Where to meet UNIGIS: GI-Forum, Salzburg

Unigis Blog

Locations of visitors to this page

About UNIGIS@Turkey

 ‘UNIGIS International Association’ Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) alanında dünya çapında önde  gelen Master ve Sertifika programları sunan bir uzaktan eğitim kurumudur. Yükseköğrenim kurumlarının oluşturduğu küresel ağ içerisinde Salzburg Üniversitesi tamamen siz CBS profesyonellerinin yeterliliklerini üst seviyelere taşıma odaklı çalışmaktadır.  

Bu sene itibariyle dünya çapında yeterliği kabul gören merkezimiz Z-GIS Normal Türkiye’ den aday öğrenciler için İngilizce lisansüstü UNIGIS programına direkt olarak erişim sağlıyor olmanın heyecanını duyuyoruz. Türkiye’deki ofis ve danışma noktamızla, CBS alanında uluslararası akademik niteliklere sahip olmakla ilgilenen herkesi (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.) ile temasa geçmeye, sorularını iletmeye ve değerlendirilmek üzere başvurularını yollamaya davet ediyoruz.

Sorularınızı iletmeden önce aşağıdaki linkleri incelemenizi tavsiye ederiz.

UNIGIS dünya çapında ulusal kurumlar ve akademik camiada kabul görmüş yüksek standartlarda CBS eğitimi sunmaktadır. Diploma ve sertifika dereceleri Salzburg Üniversitesine ait olmakla birlikte Avusturya Kalite Güvence ve Akreditasyon Ajansı (AQ AustriaENQA ve diğer Kalite Güvence ve akreditasyon kuruluşları tarafından tamamen akredite olmuştur.

CBS alanında lisansüstü düzeyde yeterlilik sahibi olmak, kariyer geliştirme ve başarı açısından çok önemlidir. Hızla yükselen bu disiplin tüm endüstri ve uygulama alanlarında ‘mekânsal bakış açısı’ kazandırmaktadır. Kayıtlı öğrenciler Master Diploması (MSc) veya akademik sertifikaya hak kazanarak dünya çapında CBS alanında lider ve uzman konumunda çalışan 5000 seçkin mezun arasına katılabilirler.

Mezunların çalıştığı alanlar:

  • Ulaşım,  kentsel donatı planlaması ve yönetimi
  • Doğal kaynak ve çevre planlama ve yönetimi; tarım, ormancılık, balıkçılık, maden arama
  • Şehir ve Bölge Planlama
  • Devlet kurumları – yönetim, belediyecilik, sağlık hizmetleri
  • Güvenlik – risk değerlemesi, afet yönetimi, halk sağlığı
  • İş dünyası – pazarlama, mülk değerleme, emlak
  • Sigortacılık, turizm, ve daha pek çok sektör.

UNIGIS International Brochure